درب اتوماتیک ریولوینگ یا گردان

درب گردان یا اتوماتیک
درب اتوماتیک شیشه ای گردان یا گردان را می توان خاص ترین مدل درب اتوماتیک دانست. مکانیسم این درب اتوماتیک به گونه ای است که همیشه باز و همیشه بسته است. به عبارت دیگر ، این درب از یک استوانه تشکیل شده است که درون آن پره هایی وجود دارد. این محل در نزدیکی سنسور حرکت قرار دارد ، این باله ها شروع به چرخش می کنند و به افراد اجازه ورود یا خروج می دهند. معمولاً تعداد باله ها بسته به میزان ترافیک و قطر درب می تواند دو یا سه و در بعضی موارد چهار باله باشد. باله ها در صورت قطع برق آزاد می شوند و بدون نیاز به اپراتور به صورت دستی کار می کنند .

در این مدل درب اتوماتیک امکان ورود و خروج همزمان وجود دارد ، به این معنی که وقتی در اتوماتیک شروع به چرخش می کند ، افرادی که در خارج هستند می توانند وارد شوند و بین پره ها حرکت کنند و در همان زمان افراد داخل می تواند به همان طریق به طرف دیگر برود. یکی از مشهورترین تولید کنندگان درب اتوماتیک گردان شرکت هلندی Bundam است که عمدتا در تولید درب های اتوماتیک ویژه فعالیت می کند.

این مدل درب برقی با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا ، دارای موتور قدرتمندی است و عملکردی کاملا متفاوت با سایر درب های اتوماتیک شیشه ای دارد. استفاده از این نوع درب اتوماتیک برای ساختمانهایی مانند هتلها ، ساختمانهای بزرگ اداری یا مکانهایی که اختلاف دما بین بیرون و داخل زیاد است توصیه می شود زیرا عملکرد این درب اتوماتیک به گونه ای است که کمترین تداخل هوای خارج و داخل وجود دارد .

مزایای درب اتوماتیک یا گردان شیشه ای گردان:

– صرفه جویی در مصرف انرژی بالا

– ظاهر بسیار خاص و زیبای این مدل درب اتوماتیک

– امکان ورود و خروج همزمان

– امکان اتصال انواع سیستم های جانبی از جمله کارتخوان و … به این نوع درب اتوماتیک

– امنیت بالا به لطف استفاده از چندین سنسور سد ضد برخورد.

معایب درب اتوماتیک گردان:

– تنها عیب این درب اتوماتیک قیمت بالای آن است که دلیل آن نیز از موارد بالا مشخص است.

درباره ی ntiyoew70563

مطلب پیشنهادی

درب اتوماتیک لولایی

درب چرخشی اتوماتیک یکی از مدل های مختلف درب اتوماتیک شیشه ای را می توان …